Dr.Berna ÖZER iplerin balık sırtı (cog) özelliği taşıyanlarının etkisinin, işlemden hemen sonra başladığına ve bunun da hastayı son derece mutlu ettiğine değinerek, uygulamanın diğer tüm medikal estetik uygulamaların kullanımına uyumlu olmasının da büyük avantaj olduğunu bildirdi.

Dr.Berna ÖZER, “İp uygulamalarının diğer medikal estetik uygulamalarla sinerjik bir etki oluşturması, hastanın beklentilerinin çok daha fazla karşılanmasını da beraberinde getiriyor. İp uygulamalarının etkisi en az 1-1,5 yıl kadar sürer ve 5 ila 8 ayda bir yapılacak ufak ek uygulamalarla 3-5 seneye kadar uzatılabilir” ifadelerini kullandı. İşlemin ardından meydana gelebilecek ödem, kızarıklık gibi durumların geçici olduğunu söyleyen Medikal Estetik Hekim Dr. Berna ÖZER, bu durumun 7 ila 10 gün içinde normale döndüğünü kaydetti.

4 + 4 İP UYGULAMASI BEDENİN PEK ÇOK BÖLGESİNDE GENÇLİK SAĞLIYOR

Dr.Berna ÖZER, işlemin tüm yüze uygulanabildiği gibi, göz çevresi, ağız çevresi, boyun, gıdı, dudak çevresi, kol ve bacak içi, popo, karın ve meme gibi bölgelerde de etkili olduğunu belirterek, “Uygulamanın en yeni tekniği 4+4 iple germe tekniğidir. Polikliniğimizde de uyguladığımız bu teknikle, kişinin yüzündeki deformasyon tespit edilir ve yüzün ihtiyacına göre yüzün tek tarafına 4 ila 8 balık sırtı iplerden takılır. Yüzün özellikle kontöründe meydana gelen sarkmalar düzeltilir ve yüz odağı yukarıya kaldırılır. Bu sayede kişi olduğundan daha genç bir görünüm kazanır. Yüz düşme yönünün tersine, dışa ve yukarıya doğru kaldırılır. Bu uygulama ile yüz güldürücü sonuçlar sağlayabiliyoruz” dedi.