Op. Dr. Efsane Hoşbaht Cengiz (Afsaneh Khoshbaht)EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur, ayrıca aynı üniversitenin Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Kendi ifadesiyle :“Meslek yaşamımda en büyük onurum, o zamana kadar tedavi imkanı bulamayan binlerce diabetik hastaya görmelerini geri kazandırmakta katkımın bulunmasıdır.”

Diabet Hastanesinde 9 yıllık bir hizmet sürecinden sonra Göz Hastalıkları alanında hizmetin kalitesini daha da arttırmak amacıyla Vizyon Göz’ün kuruluşunda yer almıştır. Mayıs 2006’dan itibaren Vizyon Göz Hastane’sinin deneyimli hekim kadrosunda Mesul Müdür görevinde çalışmaya devam etmiştir.

Özellikle diabetik göz hasarlarını ilgilendiren tıbbi retina, katarakt ve glokom cerrahisi ve gözle ilgili estetik cerrahi işlemlerinde yoğunlaşmıştır.

Mersin Diabet Hastanesi-Göz bölümü kurucu hekimlerinden olup 1997 yılında Göz Birim sorumlusu olarak hizmete başlamıştır. Göz hastalıklarında modern tedavi yaklaşımlarını ve ileri cerrahi teknikleri hastalarının hizmetine sunmuştur. Tedavide LASER teknolojisi ve fakomülsifikasyon yöntemlerinin Mersin’de uygulamaya başlatılmasında büyük katkıları olmuştur.

Son Güncelleme ; Nisan 15th, 2022 Saat 10:21 am yapılmıştır