Son Güncelleme ; Şubat 27th, 2021 Saat 05:39 am yapılmıştır

Ultrason ile cilt gençleştirme teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kolajen üretiminin harekete geçirilmesi ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlayan bir tıbbi uygulamadır.

Ultrason ile Cilt Gençleştirme ile Yüz ve Boyun Germe
• Artan kolajen üretimi
• Sağlıklı bağ dokusu
• Kırışıklarda azalma
• Elastikiyeti artmış cilt yapısı
Ultrason ile cilt gençleştirme ile cilt elastikiyetinin kaybına bağlı olarak oluşan sarkmaların ve kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı ve gıdı bölgesi ile göz çevresinde kırışıklıklarında cerrahi bir işlem olmadan düzelme ve gençleşme sağlanmaktadır.
.
Ultrason ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?
Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında cildin 3 mm ve 1,5 mm altına odaklanmış ultrason dalgaları hedeflenen uygulama bölgelerinde, kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.
Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.

Ultrason ile cilt gençleştirme hangi bölgelere uygulanır?
Ultrason ile yüz gençleştirme, yüz cildi ve yüz ovalitesinde kaybı olan çene çizgisinde sarkmaları olan hastalarda yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz dış ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Ultrason ile cilt gençleştirme işlemi ne kadar zaman alır?
Ultrason ile cilt gençleştirme süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. Ultrason ile cilt gençleştirme ile istenen sonuca ulaşmak için 1-3 seans uygundur.

Uygulama ağrılı mıdır?
Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımlamaktadır. Hastaların tercihine bağlı olarak bölgesel anestezi veya sedasyon uygulaması ile ağrı hissini tamamen engellenebilir.

Uygulama Sonrasında günlük yaşantıya hemen dönülebilir mi?
Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir. Uygulamadan sonraki birkaç gun aşırı sıcak, banyo, sauna ve sıcak buhardan kaçınılmalıdır.

Ultrason ile cilt gençleştirmenin sonuçlarını ne zaman ortaya çıkmaktadır?
Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşir, bir ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Tam sonuç alınması ise 6 ayı bulabilir. Ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli kalıcı olmaktadır.

Ultrason ile cilt gençleştirme için kimler adaydır?
Yüz ve boyun cildinde elastikiyet kaybı olan, “heavy face” olarak tanımlanabilecek tüm kişiler Ultrason ile cilt gençleştirme için uygun aday.