Plasmage birçok estetik cerrahi işleme alternatif olarak geliştirilen CE belgeli bir uygulmadır.  Plasmage tedavisinin en önemli özelliği maddenin 4. halini kullanmasıdır. Plasmage, uygulamanın yapıldığı bölgede gaz halindeki su buharı ve azotu yüksek enerji ile plazma haline dönüştürür . Bu etkileşim sonucunda oluşan iyon bulutu, cilt yüzeyine etki ederek hızlı bir şekilde cildi yenileyebilmektedir.

Plasmage Kullanım Alanları Nelerdir?

– Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği
– Göz Altı ve Göz Çevresi Sıkılaştırma
– Dudak Üstü Çizgiler
– Leke Tedavisi
– Akne Tedavisi
– Ben, Siğil Tedavisi
– Her Renkte Dövmenin Çıkarılması
– Akne ve Diğer Nedenlerden Kaynaklanan Skarların Düzeltilmesi
– Çatlak Tedavisi

Plasmage Göz Kapağı Sarkmalarında Nasıl Kullanılır?

Göz üst ve alt kapağında oluşan sarkmaların giderilmesi ve fazla yağ dokusunun alınması işlemidir. Plasmage ile ameliyata gerek kalmadan tek seansta istenilen sonuçlar alınabilmektedir. Göz kapaklarında aşırı sarkma ve yağ dokusu olan hastalarda daha iyi sonuçlar için 2 seans uygulanabilmektedir.

Uygulamaya başlarken göz kapakları özel antiseptik sıvı ile temizlenir ve lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Daha sonra göz kapağı üzerinde ki sarkmalar Plasmage ‘in yüksek enerjili başlıkları ile ortamdaki azot gazı ve su buharı ile birlikte,uygulanarak sarkma olan bölgeleri tedavi eder. Uygulama acısızdır ve günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Plasmage Ben ve Siğil Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Ben ve siğiller vücudun hemen hemen heryerinde çıkabilmektedirler. Kozmetik olarak problem yaratan veya rahatsızlık veren ben ve siğiller plasmage ile tek seansta kolayca tedavi edilebilmektedir.

Uygulama öncesi lokal anestezik krem ile bölge uyuşturulur, et beni veya siğil olan bölgelere plasmage uygulanır. üzerine ayrı ayrı uygulanır. Uygulama sonrası yıkanmak sorun yaratmaz. Uygulama yapıldıktan sonra bölgede kabuk oluşur, bu kabuklar 3-10 günlük süreçte kendiliğinden dökülür. Uygulama alanında yüzeyel kabuk oluşur.Bölgeye göre değişen 3-10 günlük süre içerisinde kabuk kendiliğinden dökülür. Uygulama genelde tek seansta sonuç verir.

Plasmage Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Ardından lokal anestezik krem sürülür.  20 dakikalık bekleme süresi sonrası işlem uygulanır.

Plasmage, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

Plasmage Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Tedavinin uygulanacağı bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ile 20 dakika arasında bir zaman almaktadır.

Plasmage Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

İşlemden sonra kişi sosyal hayatına hemen geri dönebilir. Sadece 8-10 gün güneş koruyucusu kullanmak yeterli olmaktadır. Pansuman gerekli değildir, hasta 10 gün sonra kontrole çağrılmaktadır.